top of page
40bd6f_c23b48e967884ac3ba62a84b3d7f4137~mv2.webp
produkt-innowacyjny-2023-favicon.png
2023 laureaci

19. edycja konkursu Produkt Innowacyjny dla Logistyki, Transportu i Produkcji została podsumowana podczas 22. edycji Gali Logistyki, Transportu i Produkcji, w obecności przedstawicieli największych firm branży logistycznej. Konkurs cieszył się w tym roku wyjątkowo dużym zainteresowaniem, zaś Kapituła przyznała siedem wyróżnień i trzy nagrody główne.

 

Celem konkursu niezmiennie jest wyłanianie wyróżniających się produktów i usług, które wspierają pracę działów logistycznych i transportowych. Przy ocenie nadesłanych pomysłów Kapituła bierze pod uwagę ich technologiczną i rynkową innowacyjność, korzyści, jakie nowe rozwiązania mogą przynieść klientom, a także aspekty środowiskowe.

2023

NAGRODY GŁÓWNE

 

TRANS.EU

za

Prywatna giełda transportowa

 

AIUT

za

AFORMIC - Inteligentna Platforma Intralogistyczna

 

DSR

za

PMSA - Production Management Smart Advisor

 

 

WYRÓŻNIENIA

 

RAVAS

za

iCP Weighing in Motion

 

PROMAG

za

Autonomiczny system transportu, kompletacji i składowania AutoMAG PICK

 

VCN

za

VnetLPR

 

BALLUFF

za

Smart Reordering System

 

ONYX

za

Platforma Logistyczna Onyx

 

2022 laureaci
FKR_(2326).jpg
produkt-innowacyjny-2023-favicon.png
2022 laureaci

Laureatów konkursu wyłoniła Kapituła w składzie: dr Mirosław Antonowicz, Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie; Łukasz Chmaj, audytor, konsultant i trener; dr hab. Aleksandra Laskowska-Rutkowska, profesor Uczelni Łazarskiego, dyrektor Centrum Logistyki i Innowacji w Uczelni Łazarskiego; dr hab. Jana Pieriegud, profesor Katedrze Transportu Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie; prof. dr hab. Maciej Szymczak, dziekan Wydziału Gospodarki Międzynarodowej Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu; Grzegorz Urban, dyrektor w dziale Strategy & Operations PwC, lider zespołu doradztwa transportowo-logistycznego PwC.

18. edycja konkursu Produkt Innowacyjny dla Logistyki, Transportu i Produkcji została podsumowana podczas 21. edycji Gali Logistyki, Transportu i Produkcji, w obecności przedstawicieli największych firm branży logistycznej. Konkurs cieszył się w tym roku wyjątkowo dużym zainteresowaniem, zaś Kapituła przyznała siedem wyróżnień i trzy nagrody główne.

 

Celem konkursu niezmiennie jest wyłanianie wyróżniających się produktów i usług, które wspierają pracę działów logistycznych i transportowych. Przy ocenie nadesłanych pomysłów Kapituła bierze pod uwagę ich technologiczną i rynkową innowacyjność, korzyści, jakie nowe rozwiązania mogą przynieść klientom, a także aspekty środowiskowe.

 

W konkursie wyróżniane i nagradzane są już wdrożone lub wkrótce mające zostać zaimplementowane najlepsze rozwiązania dla logistyki, transportu i produkcji. Zgłoszone projekty ocenia Kapituła złożona ze specjalistów logistyki – przedstawicieli świata nauki i niezależnych ekspertów. Głównymi kryteriami konkursu są: technologiczna ocena innowacji, ocena korzyści dla klientów oraz rynkowa ocena stopnia innowacyjność. W ocenie pod uwagę brane są również m.in. referencje, opinie jednostek naukowych lub stowarzyszeń, patenty oraz walory ekologiczne. 

 

Konkurs ma już swoją bogatą historię. Po raz pierwszy rozegrany został w 2005 roku. W ciągu wszystkich edycji udało nam się zgromadzić kilkaset innowacyjnych produktów i usług dla łańcucha dostaw. Z nagrodzonymi produktami i usługami można się zapoznać, odwiedzając zakładkę Nagrodzone produkty.

2022

NAGRODY GŁÓWNE

AIUT

za
Autonomiczną zintegrowaną platformę intralogistyczną

Firma AIUT stworzyła autonomiczny, zintegrowany system intralogistyczny bazujący na robotach mobilnych typu AMR/AGV, zapewniający kompleksową automatyzację i kontrolę wewnętrznych procesów transportowych w zakładach przemysłowych i magazynach – bez nadzoru operatora, w oparciu o monitoring wewnętrznego przepływu informacji i towarów w czasie rzeczywistym.

 

EV Fleet

za
CargOS – System IT for Urban Freight Transport Shared Model

CargOS to całkowicie nowa koncepcja systemu IT klasy TMS. Umożliwi on zautomatyzowanie oraz zarządzanie miejskimi flotami towarowymi w czasie rzeczywistym oraz współdzielenie przestrzeni ładunkowej, rezerwację i optymalizację na poziomie pojazdu i floty. W rezultacie rozwiązanie pozwoli na pełne wykorzystanie aktywów, redukując niewykorzystaną przestrzeń ładunkową do poziomu bliskiego zeru i sprawiając, że bezemisyjny transport miejski stanie się ekonomicznie opłacalny.

 

Glopack

za
Folię Perforowaną Wzmocnioną w 41 % z recyklingiem ręczną i maszynową

Jest to produkt innowacyjny przeznaczony do pakowania, owijania palet, ładunków i przesyłek, które wymagają przepływu powietrza i dobrej wentylacji. Wyróżniają go perforacje w formie otworów o różnych możliwych średnicach, zaś folia produkowana jest z wykorzystaniem surowca pochodzącego z recyklingu.

 

 

WYRÓŻNIENIA

 

Laude Smart Intermodal

za
Laude Intermodal Solution

Laude Intermodal Solution to kompletna usługa przewozu intermodalnego door-to-door dostępna dla firm produkcyjnych, handlowych i dystrybucyjnych z różnych branż. Świadczona w oparciu o system transportu intermodalnego, który powstał dzięki połączeniu kilku własnych innowacji produktowych, w tym opatentowanych jednostek intermodalnych – kontenerów i swap body 16 różnych typów.

 

E.Pack

za
System Automatycznego Pakowania CVP Everest

CVP Everest to w pełni zautomatyzowana maszyna high-tech do tzw. „szytego na miarę” pakowania produktów w opakowania z tektury falistej. Produkt znacznie redukuje koszty pracy na stanowiskach pakujących, całkowicie eliminuje konieczność stosowania wypełniaczy w kartonach oraz znacząco redukuje koszty transportu.

 

PSI Polska

za
Warehouse Intelligence

Warehouse Intelligence to innowacyjna platforma kompleksowej analizy, planowania i optymalizacji procesów intralogistycznych wykorzystująca mechanizmy sztucznej inteligencji, której celem jest wsparcie menedżerów w podejmowaniu kluczowych decyzji. Platforma analizuje tysiące scenariuszy pracy magazynu na godzinę i podpowiada najlepsze rozwiązanie, a docelowo będzie ona bezpośrednio modyfikować parametry systemu WMS bez konieczności nadzoru człowieka.

 

Tive

za
Tracker Solo 5G

Tracker Solo 5G to wieloczujnikowe urządzenie, które z bardzo dużą dokładnością mierzy lokalizację, temperaturę, wilgotność, wstrząsy i ekspozycję na światło monitorowanej przesyłki. Solo 5G przesyła dane w czasie rzeczywistym do platformy Tive SaaS, a w przypadku zmiany jednego z monitorowanych parametrów, użytkownik dostaje powiadomienie sms, email lub powiadomienie systemowe.

 

Balluff

za
PMSys – Portable Monitoring System

PMSys to unikalny przenośny system do diagnozy zużycia łożysk w samochodach ciężarowych i naczepach. Dzięki zastosowaniu pomiaru drgań i opracowaniu metodologii odczytu z widma drgań, system diagnozuje stan zużycia łożysk i alarmuje o konieczności wymiany. Dane wysyłane są do chmury, a ich odczyt odbywa się za pomocą strony internetowej.

 

Jungheinrich

za
Automatyczny wózek widłowy typ AGV EKS 215a

EKS 215a jako kompaktowy i wszechstronny automatyczny system transportowy idealnie nadaje się do efektywnej pracy w trybie mieszanym w magazynie i na produkcji – z wózkami kierowanymi przez operatorów i pieszymi. Rozwiązanie energetyczne 24 V z akumulatorem litowo-jonowym i automatyczną funkcją ładowania zapewnia maksymalną elastyczność, a zintegrowane czujniki ochrony osób gwarantują wysokie bezpieczeństwo w trybie pracy mieszanej.

 

Etisoft Smart Solutions

za
Zintegrowany system intralogistyczny
dla wiodącego producenta opakowań foliowych w Europie

Firma Etisoft Smart Solution opracowała zintegrowany system intralogistyczny oparty o flotę 3 robotów mobilnych typu AMR. Zarówno warstwa hardware’owa (roboty mobilne IntraBot Fork) jak również warstwa software’owa (system nadrzędny IntraFleet) jest autorskim rozwiązaniem opracowanym na potrzeby automatyzacji procesów intralogistycznych.

Gratulujemy wszystkim laureatom!

2021 laureaci
produkt innowacyjny 2021.jpg
produkt-innowacyjny-2023-favicon.png

2021

NAGRODY GŁÓWNE

Glopack

za wzmocnioną folię stretch z paskami zabezpieczającymi

W stosunku do standardowych folii dostępnych na rynku, każdy metr nagrodzonej w konkursie folii firmy Glopack posiada trzykrotnie większą wytrzymałość poprzez dodanie pasów foliowych oraz 2-3 razy zmniejszoną wagą metra, co przekłada się na zmniejszone zużycie folii od 30 do nawet 70%. Jedna warstwa folii wzmocnionej równa jest trzem warstwom folii zwykłej. Poprzez zastosowanie pasów wzmacniających, zwiększona została wytrzymałość folii na przebicia, przedarcia, przy znacząco zredukowanej wadze jednego metra folii i zachowaniu jej ekologicznych oraz ekonomicznych walorów. Dzięki wzmocnieniu może być stosowania do pakowania niewymiarowych gabarytów, czy też ładunków typu blacha, kostka brukowa i ładunków, które wymagają szczególnego zabezpieczenia.

 

EV Fleet

za SmartVan IoT – Mobile API

Firma EV Fleet zbudowała, na bazie elektrycznego samochodu dostawczego Mercedes-Benz eSprinter, inteligentny samochód, dysponującym własnym systemem operacyjnym, pozwalającym na pełną integrację z systemami klientów. Dane generowane przez SmartVan IoT – Mobile API posłużą do przygotowania analiz, niezbędnych do optymalizacji procesów logistycznych w dystrybucji miejskiej. Jednym z innowacyjnych rozwiązań jest MATRIX-3D RFID Identification System. Oprogramowanie to pozwala m.in. na wizualizację specjalnie zaprojektowanej przestrzeni ładunkowej samochodu.

 

TeamViewer

za TeamViewer Frontline xPick

System xPick firmy TeamViewer umożliwia szybką, wizualnie sterowaną kompletację — z wolnymi obiema rękami —zmniejszając liczbę błędów. Kontrola produktów, skanowanie kodów kreskowych, czy możliwość zamiany mowy na tekst do wykorzystania w dokumentacji oraz inne etapy przepływu pracy pomagają wykonywać zadania szybciej, dokładniej i w sposób spójny. xPick to w pełni konfigurowalne rozwiązanie rzeczywistości rozszerzonej, które cyfryzuje procesy kompletacji za pomocą m.in. inteligentnych okularów.

 

Opracowanie opisów nagrodzonych produktów powstało na podstawie zgłoszeń przesłanych do konkursu.

2020 laureaci
2019 laureaci
produkt-innowacyjny-2023-favicon.png

2020

NAGRODY GŁÓWNE

Glopack

za innowacyjną folię stretch

Wiadomym jest, że nie da się wyprodukować folii z kukurydzy czy innego komponentu naturalnego, natomiast udało się zredukować ilość emitowanego plastiku do środowiska do 60%. Nagrodę główną w konkursie otrzymała firma Glopack za innowacyjną folię stretch o bardzo małej grubości i ultra mocnej wytrzymałości. Opatentowana przez firmę technologia pozwala wyprodukować folię trzykrotnie cieńszą od obecnie używanej na rynku o wytrzymałości najmocniejszej foli występującej na rynku. Zastosowanie tych rozwiązań ma bardzo istotny wpływ na środowisko – redukuje emisję opakowań foliowych wprowadzanych na rynek nawet o 2/3 dotychczasowego wolumenu.

 

ESA logistika i NeuroSpace

za inwentaryzację dronami autonomicznymi

Inwentaryzacja w pełni autonomicznymi dronami łączy w sobie elementy sztucznej inteligencji, uzyskane dzięki wykorzystaniu samoorganizujących się sieci neuronowych z wieloaspektową analizą informacji wynikającą z zastosowania zestawu różnorodnych czujników i elementów akwizycji danych. Umożliwia to wykorzystanie systemu w warunkach i miejscach, w których obecnie stosowane rozwiązania, ze względu na ograniczenia funkcjonalne i techniczne, nie są w stanie prawidłowo lub równie efektywnie realizować powierzanych im zadań.

 

EV Fleet

za ECO & Fresh Delivery Foods

Spółka EV Fleet tworzy innowacyjną usługę dostaw na żądanie dla branży e-grocery, opartą w całości na własnej „zielonej flocie” – wyposażonej w zaprojektowany przez siebie system operacyjny do zarządzania dystrybucją w czasie rzeczywistym. Modelowy transport on-demand – ECO & Fresh Delivery to pierwsza tego typu w Europie koncepcja usługi z wykorzystaniem inteligentnych łańcuchów dostaw oraz internetu rzeczy, przeznaczona dla dystrybucji produktów spożywczych, szczególnie tych, które wymagają przewozu w kontrolowanej temperaturze. Usługa łączy zeroemisyjny transport z zaawansowanymi rozwiązaniami logistycznymi, co pozwala zwiększyć efektywność wykorzystania pojazdów oraz liczbę dostaw, przy mniejszym obciążeniu środowiska i niższych kosztach.

 

 

WYRÓŻNIENIA

Etisoft Smart Solutions

za zintegrowany system intralogistyczny bazujący na robotach mobilnych typu AGV/AMR

Firma Etisoft Smart Solutions opracowała zintegrowany system intralogistyczny bazujący na robotyce mobilnej. Zarówno warstwa hardware (roboty mobilne z serii IntraBot), jak również warstwa software (system nadrzędny IntraFleet 4.0) są autorskim rozwiązaniem opracowanym na potrzeby procesów logistyki wewnętrznej oraz produkcyjnych. System sprawdza się w automatyzacji dostaw komponentów oraz produktów gotowych w zakładach produkcyjnych, można go przystosować do różnych procesów produkcyjno-logistycznych.

 

SSI SCHAEFER

za półautomatyczny system magazynowania i transportu
– regał windowy SSI LOGIMAT® zintegrowany z autonomicznym transportem WEASEL®

Zintegrowany system składowania i transportu drobnych/średnich towarów w magazynach przyprodukcyjnych i dystrybucyjnych składa się z regału windowego do pionowego składowania towaru SSI LOGIMAT® oraz systemu transportu wózkami AGV typu WEASEL®. Regały windowe SSI LOGIMAT® składują towar na półkach, które są automatycznie transportowane do operatora w oknie dostawczym. SSI LOGIMAT® sprzężony jest z systemem WMS lub systemem zarządzania produkcją do wydawania towaru. Po pobraniu i załadowaniu przez operatora zleconych elementów na wózek transportowy AGV typu WEASEL® transportowane są automatycznie do gniazda produkcyjnego lub do strefy konsolidacji magazynu.

 

STILL Polska

za wózek do kompletacji STILL OPX iGo neo

OPX iGo neo to wózek do kompletacji na pierwszych kondygnacjach wyposażony w oprogramowanie i czujniki, dzięki którym staje się inteligentnym elementem procesów intralogistycznych, znacząco podnoszącym ich wydajność. System iGo neo sprawia, że pojazd samoczynnie porusza się za operatorem, dostosowując się do jego rytmu pracy i całkowicie zwalniając go z konieczności sterowania wózkiem na krótkich trasach. Wózki zajmują przy tym optymalną, zgodną z preferencjami operatora, pozycję do odkładania ładunków na widły, do minimum ograniczając dystans, na którym konieczne jest ich ręczne przenoszenie

 

 

WYRÓŻNIENIA SPECJALNE

 

SpaceFactory

za realizację projektów przebudowy obiektów magazynowo-produkcyjnych
w podejściu zintegrowanym typu One-Stop-Shop

Tradycyjne projekty realizowane są w jednym z dwóch systemów: w systemie kontraktowania pakietowego i w systemie generalnego wykonawstwa, którego bardziej zaawansowaną odmianą jest system design&build – zaprojektuj i zbuduj. Innowacyjny produkt opracowany przez SpaceFactory wychodzi poza tradycyjne systemy realizacji projektów. Firma proponuje zamawiającemu np. operatorowi logistycznemu, czy właścicielowi budynku całkowicie zintegrowaną usługę realizacji projektu – od koncepcji zagospodarowania terenu, przez wszelkie prace projektowe, zarządzanie projektem, uzyskanie pozwoleń urzędowych, przyłącza mediów i doprowadzenie dróg, optymalizacje kosztowe i projektowe, realizację robót budowlanych, po uzyskanie pozwolenia na użytkowanie i przekazanie kluczy do budynku.

 

CLIP Group

za LOHR Railway System

Lohr Railway System to nowoczesna technologia pozwalająca na poziomy załadunek standardowych naczep drogowych na wagony kolejowe, bez konieczności użycia dźwigu. System został zainstalowany w Swarzędzu, na Terminalu Intermodalnym CLIP. Jest to pierwsza tego typu instalacja nie tylko w Polsce, ale również w jakimkolwiek kraju europejskim na wschód od osi Bettembourg – Orbassano k. Turynu. Do prawidłowego działania wymaga użycia wyspecjalizowanych wagonów wyposażonych w obrotową platformę, na którą wjeżdża ciągnik z naczepą. Po właściwym umiejscowieniu zestaw jest rozłączany, a platforma wraz z naczepą obraca się i ustawia równolegle do osi wagonu.

 

Więcej informacji o nagrodzonych i wyróżnionych produktach znajduje się w nr 3/2021 Eurologistics, które dostępne jest na stronie: log24.pl/e-wydania

Produkt Innowacyjny

2019

 

NAGRODY GŁÓWNE

ID Logistics i DCLOG – za system dcStreamMobile

PROMAG – za system gęstego składowania AutoMAG Mover

WObit – za robota mobilnego MOBOT® AGV FlatRunner MW Light

WYRÓŻNIENIA

E. Pack – za automatyczny system pakowania CVP-500 (Impack) firmy Neopost

Velis – za Singu Smart Security Desk

T-Systems – za Smarter Gate

Clip Group – za system Vega

logo-innowacje_yellow.png
2018 laureaci
logo-innowacje_yellow.png

2018

Nagrody główne

Sense Monitoring – za system Sense S-One
WDX – za Q Loader, system automatycznego załadunku
Encon-Koester – za Mobile Industial Robots – MiR500

 

Wyróżnienia

TIMOCOM – za System Smart Logistics
WObit – za MOBOT® AGV FlatRunner MW
Elimen City – za Elimen E-VN
Agility Logistics – za Shipa Freight

2017 laureaci

2017

Nagrody główne

Cargonexx – za model biznesowy Cargonexxv

FM Logistic – za Inventory Viewer

TEXA Poland – za system eTRUCK

 

Wyróżnienia

EQ System – za platformę komunikacyjną XPRIMER

TimoCom – za TC Transport Order®

logo-innowacje_yellow.png
2016 laureaci
logo-innowacje_yellow.png
2016

Nagrody główne

Cempel Consulting – za FlexSim

Still Polska – za Still iGo neo CX20

Luca – za system Pick-by-Hololens

 

Wyróżnienia

CHEP Polska – za produkt: plastikowa paleta

DataConsult – za produkt: EkspertAR

2015 laureaci
logo-innowacje_yellow.png
2015

Nagrody główne

Wamech – za E-Liner

Logi-Solve – za Slim4

m/d/r/k trusted adviser – za klin do zabezpieczania pojazdów z systemem ostrzegania

2014 laureaci
logo-innowacje_yellow.png
2014

Nagrody główne

Hak – za urządzenie transportowe wraz z magazynem form wielkogabarytowych

UIBS Teamwork – za system IPO – Intelligent Production Organizer

General Logistics Systems Poland – za FlexDeliveryService

 

Wyróżnienia

Trilogiq Poland – za GRAPHIT® Composite System

ERS Railways i CLIP Logistics – za połączenie wahadłowe Portu Rotterdam z Terminalem CLIP

Grupa Delta Trans – za zestaw o obniżonej masie Delta Trans

2013 laureaci
logo-innowacje_yellow.png
2013

Nagroda główna

Auto-Gaz Centrum – za produkt Zenit Pro Diesel

 

Wyróżnienia

EQ System – za oprogramowanie Asprova

Still Polska – za system Still iGO Easy

Kancelaria Prawna Viggen – za system LEXtrans24

Europejski Fundusz Leasingowy – za usługę leasing swobodny

TimoCom Soft und Hardware – za program kalkulacyjno-trackingowy TC eMap

2012 laureaci
logo-innowacje_yellow.png
2012

AutoGuard – za Mobilny Komputer Pokładowy Navto OnLine

Carrier Transicold Polska – za agregat chłodniczy PULSOR

Intex – za kompaktowy elektryczny wózek do transportu i przetaczania szpul

Elpigaz – za instalację DEGAmix – Dual Fuell System

2011 laureaci
logo-innowacje_yellow.png
2011

Nagrody główne

DHL Global Forwarding – za składne pudło transportowe C3SB i podwójny transporter na samochód

Mobileye Vision Technologies –za System Mobileye

Ancra Systems – za system automatycznego załadunku i rozładunku samochodów ciężarowych (ATLS)

Wyróżnienie

Axit – za platformę logistyczną AX4 Open

2010 laureaci
logo-innowacje_yellow.png
2010

Nagrody główne

ELSE – za oprogramowanie X.Mag do wizualizacji i optymalizacji magazynów

Benson Consultants – za oprogramowanie SkyLogic do zarządzania transportem

Innowacyjne Systemy Logistyczne – za VendiShelf – kasetę dystrybutora towarów w regale automatycznym Lean-Lift

Wyróżnienia

Smart Supply – za platformę smart@supply

Still Polska – za zestaw transportowy

ETA – za bezpieczną polisę OCPD

Carrier Transicold Polska – za agregat chłodniczy Vector 1550

Security Plus – za system zarządzania bezpieczeństwem

2009 laureaci
logo-innowacje_yellow.png
2009

Nagrody główne

Europal – za pomarańczowy transfer palet

MGL-Metro Group Logistics Polska – za platformę rybną dla sieci handlowej Makro

Moritz Marek Różycki – za aplikację Internetowy Doradca w zakresie przewozu towarów niebezpiecznych

Quantum Software – za kompletację falową (Qguar WMS PRO)

Toyota Material Handling – za Toyota I_Sit

Wyróżnienie

Transics International NV – za system zarządzania flotą Transics

2008 laureaci
logo-innowacje_yellow.png
2008

Nagrody główne

Innowacyjne Systemy Logistyczne – za Pallet Mole

Time:Matters – za Sameday Service

Asseco Business Solutions – za Safo.mag

Pozkrone – za Krone Profi Eco Liner

Data System – za DS. Tacho

 

Wyróżnienia

PCC Intermodal – za wahadłowe połączenia kolejowe w relacjach krajowych i międzynarodowych oraz za sieć terminali intermodalnych

CSF Polska – za one4all dla logistyki

Oracle – za Oracle Transportation Management

DKV Euro Service Polska – za elektroniczne rozliczanie autostrad

2007 laureaci
logo-innowacje_yellow.png
2007

Still Polska – za grupę wózków RX70 z technologią hybrydową

Jungheinrich Polska – za kierownicę do wózka widłowego JetPilot

Pozkrone – za system efektywnego i inteligentnego zabezpieczenia ładunku MultiPost

Interhandler – za teleskopowy wysięgnik Teletruk w wózkach widłowych

ISL Innowacyjne Systemy Logistyczne – za automatyczny regał magazynowy Multispace

Europal za kompleksowy system zwrotów palet w ramach poolu paletowego EPP

2006 laureaci
2006

Logifact-System – za systemowe podejście do planowania operacji magazynowych w produkcie: System sterowania wózkami

ProLogis – za nowatorskie wykorzystanie terenów poprzemysłowych w ProLogis Park Chorzów

Jungheinrich Polska – za zmniejszenie ryzyka operacyjnego w gospodarce magazynowej w produkcie: Obrotowa kabina czołowego wózka widłowego

Premium Technology – za kompleksowe podejście do projektowania i modelowania rozwiązań w zarządzaniu łańcuchami dostaw w produkcie: UGS Plant Simulation

SKK Systemy Kodów Kreskowych – za prostotę i funkcjonalność w produkcie: Terminal głosowy Talkman TM T5’’

Man Star Trucks – za rozwiązania ograniczające szkodliwy wpływ emisji spalin na środowisko w produkcie: Filtr cząstek stałych PM-KAT®

logo-innowacje_yellow.png
2005 laureaci
logo-innowacje_yellow.png
2005

DaimlerChrysler Automotive Polska – za technologię silników wysokoprężnych BlueTec

Pozkrone – za Krone Multi Fix – system zabezpieczenia transportu stali

BT Polska – za układ wspomagający ruszanie wózka z ładunkiem w wózku BT ProLifter

SSI Schäfer – za system regałów przejezdnych

Parkridge – za innowacyjność w parku logistycznym Silesia

Softlab – za optymalizację zarządzania magazynem wysokiego składowania przy zastosowaniu terminali radiowych

Selmar – za komputer przemysłowy najnowszej generacji ForTrack

Cursor – za usługę „Logistyka produktów wsparcia sprzedaży”

Quantum software – za elastyczne konfigurowanie algorytmów obliczania należności w systemie Qguar TMS

bottom of page